Tango Abrazo & Milonga Abrazo

Abrazo znamená objatie. A práve na objatí - priateľskom, rešpektujúcom, dávajúcom či vrúcnom - je založené argentínske tango, jeden z najkrajších zážitkov, ktorý môžete v živote zažiť...”

Prečo
tango?
Spoznajte
arg. tango
Kurzy
a škola
Workshop Milonga
Abrazo
Rozvrh,
kalendár
Kontakt
+ o nás
Face-
book

Novoročná - New Year’s - Neujahrs - Milonga Abrazo
La Bomba Bratislava (6. jan. 2018)

Novoročná milonga

(For ENGLISH scroll down / Für DEUTSCH unten scrollen)

Začnime aj nový rok 2018 spoločne vo veľkom štýle! Zúčastnite sa aj vy veľkej novoročnej milongy Abrazo v klube La Bomba (La Fiesta) Bratislava v sobotu 6. januára 2018 s extra bohatým programom:
DJ Zuzana Smékalová (SK)
• živá hudba: orchester Trinidad Arfó (UA)
• tanečné vystúpenie: Patricie a Javier Antar (CZ/AR)
Milonga sa koná v čase 21:00 - 02:00 v hlavnej sále 1 - Havana tanečného klubu La Bomba.

Facebooková udalosť: www.facebook.com/events/179865495938500
(prihláste sa na ňu, prosím, ako účastník a pozvite aj svojich ďalších tango priateľov, s ktorými radi tancujete)

Navyše vás pozývame aj na Workshop Tangonexion s lektormi Patricie a Javier Antar v dňoch 5.-7.1.2018. Oplatí sa aj pricestovať!

TIP: Pozrite si fotografie (Facebook) z predošlej novoročnej milongy (7.1.2017) / see photos from previous milonga )

VIAC INFO:

miesto konania: La Bomba, Prievozská 18, Bratislava (predtým La Fiesta). Mapa: www.labomba.club/#kontakt. Pred budovou je bezplatné parkovanie. Najbližšia zastávka MHD: "Prievozská" – trolejbusy č. 201 (spojenie z Hlavnej žel. stanice), 202 (spojenie z Autobusovej stanice Ml. Nivy) a 208.
vstupné: 15 eur (úhrada na mieste)
• podujatie sa koná vo veľkej sále č. 1 - Havana s kapacitou min. 150 ľudí, laminátovou podlahou vhodnou pre tanec, kokteilovým barom a bezplatnou Wi-Fi, vo vstupných priestoroch klubu je navyše k dispozícii kaviareň
• možnosti ubytovania v najbližšom okolí: Hotel Astra, Hotel Blue Garni, Hotel Holiday Inn, Hotel Aston
• Nemôžete prísť teraz? Radi vás uvidíme nabudúce! Pozrite si ďalšie termíny (a miesta) konania milong Abrazo

Všetci ste srdečne vítaní a tešíme sa na vás!

Hostia

DJ Zuzana Smékalová

Tanečníčka tanga a DJ-ka Zuzana Smékalová z Bratislavy je prvou a jedinou slovenskou tango DJ-kou, pravidelne hrávajúcou na milongách nielen doma, ale aj v zahraničí. DJ-ovaniu sa venuje od roku 2010 po predchádzajúcej niekoľkoročnej skúsenosti s tancovaním tanga. V súčasnosti je okrem hrania na domácich milongách v Bratislave pravidelne pozývaná DJ-ovať milongy aj vo Viedni, Budapešti, Prahe a príležitostne aj v ďalších mestách a krajinách (Rakúsko, Česká republika, Rím, Istanbul a pod.).

O svojom vzťahu k tangu Zuzana hovorí: „Mám rada tangovú hudbu pre jej bohatstvo. Pre mňa je ako klasická hudba, s ktorou som vyrastala a stále žijem. Nadchýna ma objavovať krásu a skvelé melódie tangovej hudby, obzvlášť rada mám valsy. Pri výbere hudby pre milongu vychádzam z presvedčenia, že ľudia tancujú tango, aby obohacovali svoj život objatím, pocitmi a zážitkami. Takže sa snažím púšťať hudbu vyvolávajúcu pocity - radosť, hravosť, šťastie, vášeň, romantiku ale aj melanchóliu alebo smútok, ktoré môžu prenášať do objatia a tanca. Byť DJ-kou je pre mňa veľká zodpovednosť a zároveň obohacujúca skúsenosť - sledujem, ako ľudia vnímajú hudbu a cítim energiu celého davu. Robí ma šťastnou, keď vidím, že ľudia si hudbu užívajú, aj vďaka nej zažijú pekný večer a odchádzajú z milongy nabití pozitívnou energiou.“

Viac o Zuzane a jej tango koníčku sa môžete dočítať napríklad v článku magazínu Pluska alebo si pozrieť a vypočuť rozhovor na YouTube kanáli Milonguita tango questions.
 

Trinidad Arfó

Hudobným hosťom na tejto milonge bude skvelé trio Trinidad Arfó z Ukrajiny (Kyjev), hrajúce v zložení Yegor Fomin (bandoneón), Nataliya Garna (klavír) a Martin Neaga (violončelo). Všetci členovia sú profesionálni hudobníci (absolventi Kyjevskej hudobnej akadémie) a vďaka tomu, že sú aj tanečníkmi, ich hudobná produkcia je zameraná na "para bailar" štýl a skladby.

Hlavná časť repertoáru Trinidad Arfó sú tangá, tango valčíky a milongy "golden age" éry (Di Sarli, D'Arienzo, Troilo, Biagi, Pugliese). Spolupracovali aj so spevákmi, ako sú Nigel Smith (CA/FR) alebo Carlos Roulet (AR. Skupina za niekoľko rokov svojho pôsobenia odohrala koncerty a hudobný doprovod na tango podujatiach v mnohých európskych mestách. Bratislavu prvýkrát navštívili na jeseň 2016 ako hostia Tango Abrazo a vďaka výbornej odozve sme ich radi pozvali opäť.

Tango WorkshopPatricie a Javier Antar

Podrobné profily tanečníkov Patricie a Javiera Antara a ukážkové videá nájdete na webstránke k workshopu priebiehajúcemu počas rovnakého víkendu. Na milonge budú mať tanečné vystúpenie.

Viac: 

 

----------------- Short English Info ----------------------------

Big New Year’s Milonga Abrazo at La Bomba Bratislava, Slovakia
Hola tangueros, we would like to invite you to the big New Year’s Milonga Abrazo at La Bomba Dance Club (La Fiesta) with DJ Zuzana Smékalová (SK), live orchestra Trinidad Arfó (UA) and dance performance of Patricie and Javier Antar (CZ/AR).
It is an extra opportunity for you to visit Bratislava and to meet our dancers. We are looking forward to see you and your tango-friends!
Facebook event: www.facebook.com/events/179865495938500
• Date: January 6th, 2018, 21:00 - 02:00 (9:00 PM - 2:00 AM)
• Address: La Bomba, Prievozská 18, Bratislava, Slovakia.
• Very spacious hall with Cocktail-Bar, laminate flooring (good for dancing), free Wi-Fi, free parking.
• Map: www.labomba.club/#kontakt.
• Entrance: EUR 15
• See photos (Facebook) from previous New Year’s Milonga Abrazo (2017)

----------------- Kurzinfo Deutsch ----------------------------

 Große Neujahrs-Milonga Abrazo im La Bomba Bratislava, Slowakei
Hola tangueros, wir möchten Sie auf die große Neujahrs-Milonga Abrazo im Tanzklub La Bomba (La Fiesta) Bratislava mit DJ Zuzana Smékalová (SK), Orchester Trinidad Arfó (UA) und Patricie und Javier Antar (CZ/AR) Tanz Performance einladen!
Es ist eine besondere Möglichkeit für Sie Bratislava zu besuchen und unsere Tänzer kennenzulernen. Wir freuen uns auf Sie und Ihre Tango-Freunde!
Facebook event: www.facebook.com/events/179865495938500
• Datum: 6. Januar 2018, 21:00 – 02:00 Uhr
• Veranstaltungsort: La Bomba, Prievozská 18, Bratislava, Slowakei
• Großer Saal (250m2) mit Cocktail-Bar, Fußboden: Laminat (für Tanzen geeignet), free Wi-Fi, kostenloses Parken
• Karte: www.labomba.club/#kontakt
• Eintrittspreis: 15 EUR
Fotos (Facebook) aus früher Neujahrs  Milonga Abrazo (2017)

 

[!page-footer.html]