Tango Abrazo * Milonga Abrazo

Abrazo znamená objatie. A práve na objatí - priateľskom, rešpektujúcom, dávajúcom či vrúcnom - je založené argentínske tango, jeden z najkrajších zážitkov, ktorý môžete v živote zažiť...”

Prečo tango? Spoznajte arg.tango Kurzy a škola Rozvrh a kalendár Milonga Abrazo Kontakt
a o nás
Facebook

Milonga Abrazo - tanečný večer argentínskeho tanga

Milonga Abrazo

(short english info below)Milonga Abrazo

Pozývame vás na našu milongu Abrazo - tančiareň argentínskeho tanga, ktorá sa koná dvakrát mesačne v Bratislave - raz v hoteli Crowne Plaza (Hodžovo nám. 2) a raz v tanečnom klube La Fiesta (Prievozská 18).

 • Pripravujeme: Vybrané predchádzajúce milongy Abrazo // Soon: Selected previous milongas Abrazo

MILONGA ABRAZO -  NAJBLIŽŠIE TERMÍNY A MIESTA KONANIA

 • Milonga Abrazo - Sobota/Sunday 18.6.2016 o 20:00 - 01:00 v Crowne Plaza Bratislava 
  • DJ Vojto • Facebook - udalosť/event

   
 • EXTRA: Milonga Abrazo - Sobota/Sunday 25.6.2016 o 21:00 - 02:00 v La Fiesta Bratislava 
  Vystúpenie Patricie + Javier • • DJ Máša – Veronika Demjanová (CZ)•vstupné/entrance 10 € •  Facebook - udalosť/event
    • Viac informácií nižšie:

Milonga s vystupenim - Patricie a Javier

Viac informácií k tejto milonge:

Patricie a Javier

Javier a Patricie sú známi najmä využívaním pohybovej a výukovej techniky "Tangonexion", scénickým predstavením Quilombo alebo aj z rozhovormi s Patríciou v časopise Tanec či na stránkach tango portálu Gancho Prečítajte si o nich viac pozrite si ich videá!

DJ Máša - Veronika Demjanová

DJ Máša - Veronika Demjanová (CZ). Foto: Martina ČížkováDJ Máša - Veronika Demjanová (CZ) - Tango tancuje od roku 2013 a po necelom roku ju dokonalosť a rozmanitosť tangovej hudby uchvátila natoľko, že sa rozhodla skúsiť aj DJ-ovanie. Tradičné tango rada občas spestrí tandami z 50. - 60. rokov alebo novšou hudbou. Medzi autormi či orchestrami nemá vysloveného favorita, na každom nachádza osobitné čaro. Niektorí ako napríklad Fresedo alebo valsy od Angelisa jej prirástli k srdcu okamžite, ale k hudbe Puglieseho sa musela postupne „dopočúvať“. Hrá pravidelne na milongách v Brne (Hvezdáreň, Čokoládovňa a i.), úspešne hosťovala napríklad vo Viedni na renomovanom Milonga Weekende či v Prahe na milonge Cafe 1. Na milonge Abrazo ju privítame už po druhýkrát. // Foto: Martina Čížková.  

Pozn.: pred touto milongou sa výnimočne nekoná bezplatný kurz Spoznajte argentínske tango. Ďalšie termíny pre tento kurz pripravujeme.


Poznámka: Plánované termíny na rok 2016 sú: 09.01.2016 (extra sobotňajšia milonga v La Fiesta so živou hudbou), 16.01. (CP), 06.02. (CP), 19.02. (LF), 05.03. (CP) a 18.03.2016 (LF - medzinárodná milonga so živou hudbou), 23.04.2016 (CP), 29.04. (LF), 13.05. (LF), 21.05. (CP), 18.06. (CP) a 25.06.2016 (LF- výnimočne v sobotu). Ďalšie termíny dojednávame a doplníme, vrátane facebookových udalostí, navštívte nás opäť...
Vysvetlivky:  CP = akcia sa koná v Crowne Plaza v sobotu o 20:00-01:00,
LF
= akcia sa koná v La Fiesta v piatok o 21:00-02:00.

TIP: hodinu pred začiatkom samotnej milongy sa spravidla koná aj bezplatný ukážkový workshop a minikurz argentínskeho tanga pre záujemcov "Spoznajte argentínske tango". Pozvite naň svojich známych alebo príďte spolu s nimi!

VIAC O MILONGE ABRAZO

Milonga Abrazo sa koná dvakrát mesačne - raz v bratislavskom hoteli Crowne Plaza a raz v tanečnom klube La Fiesta. Milongu organizuje tanečná škola Tango Abrazo, často v spolupráci s ďalšími školami a nadšencami argentínskeho tanga.

Hudba: salon tango, tango milonguero, tango vals, milonga aj tango nuevo (spravidla klasický sled tánd T-T-V-T-T-M).

Milonga Abrazo v hoteli Crowne Plaza poskytuje tanečný priestor 50 m2, podlahou je kvalitný hladký mramor bez škár. Na sedenie je k dispozícii ďalší veľký priestor v okolí tanečnej plochy. Návštevníkom je k dispozícii kaviareň a bar, bezplatné Wi-Fi, priestor je klimatizovaný.

Milonga Abrazo v tanečnom klube La Fiesta poskytuje priestor až 150 m2 s plávajúcou podlahou (laminát). Vstupné je 5 eur a hradí sa pri vstupe. Návštevníkom je k dispozícii kaviareň a koktejlový bar, bezplatné Wi-Fi, priestor je klimatizovaný. Špecialitou milongy Abrazo v La Fiesta je možnosť (zahrnutá v cene vstupného) tancovať aj latino tance v susednej sále.

Ak plánujete prísť, prihláste sa aj ako účastník udalosti na Facebooku a pozvite na ňu aj svojich známych!

Adresa a mapa (podľa aktuálneho miesta konania):

NAŠU MILONGU NAVŠTÍVILI / OUR PREVIOUS GUESTS

Pablo A. Alonso (Argentina/UK), Elina Roldan (Argentina), Miguel Sumaria (Argentina/Slovakia), Nuevo Tango Ensamble (Italy), Rosalia Delfina (Germany), Daniel Arredondo (Argentina/USA), Andrea Pirity (Hungary), Lucas Panero & Cintia Tinelli (Argentina/Germany), Ingrid Kalendová & Dušan Mauri (TangoZone Italy), Dimitris Biskas & Mariana Patsarika (Greece/France), Nicolás Bertucci (Argentina/Austria), Brenno Marques & Eva Icikson (Argentina), Angélica Rimoldi (Argentina/Austria), Dante Culcuy & Miriam Orcutt (Argentina/UK+Switzerland/UK) a mnohí ďalší / and others...

ABOUT MILONGA ABRAZO (ENGLISH)

Hola tangueros, welcome to Milonga ABRAZO - the biggest milonga in Bratislava. Milonga takes place at two places - once a month at Hotel Crowne Plaza (on Saturday) and once a month at La Fiesta dance club (on Friday). For upcoming termines see above.

Milonga ABRAZO in Hotel Crowne Plaza: Spacious hall with lobby bar. Floor: smooth marble tiles without gaps (very good for dance).
Music: mix of traditional salon tango, tango milonguero, tango vals, tango milonga with max. 10% of tango nuevo, international tango and slovak tango. DJ Vojto.
Address: Crowne Plaza Hotel, Hodžovo námestie 2 (Hodzovo square), Bratislava.
Map: http://goo.gl/maps/fPDhY

Milonga ABRAZO in La Fiesta: Very Spacious hall. Floor: laminate flooring.
Music: mix of traditional salon tango, tango milonguero, tango vals, tango milonga with max. 10% of tango nuevo, international tango and slovak tango. DJ Vojto and others.
Entrance fee: EUR 5 (pay at entrance).
Address: La Fiesta (dance club), Prievozská 18, Bratislava.
Map:  http://lafiesta.sk/en/contacts

We are looking forward to seeing you and to dance together!
Please join to our Facebook event too. Upcoming Milonga Abrazo events are here: www.facebook.com/abrazo.sk/events